Vitražisto Nerijaus Baublio svetainė

Kovo 9–30 d. Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojamos tautodailininko Albino Šileikos verpstės ir prieverpstės. Parodą globoja Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė. Galerijoje taip pat eksponuojami dailininko Nerijaus Baublio vitražai tautine tematika. Galerijos langus papuoš šeši vitražai su stilizuotais Vyčio atvaizdais.

Parodos bus pristatytos kovo 12 d., ketvirtadienį, 14 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje. Įėjimas laisvas.

Albinas Šileika prieverpstes kuria laisvalaikiu, taip pat moko vaikus ir suaugusius visoje Lietuvoje, veda edukacinius užsiėmimus, kuriuose pristato senąsias tradicijas.

Parodoje Seime pristatoma apie 90 darbų, per visą kūrybos laikotarpį tautodailininkas jų yra sukūręs daugiau nei tūkstantį. Prieverpstė – iš medinės lentos pagaminta verpimo ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinamas verpiamos vilnos ar linų kuodelis. Prieverpstė visuomet būdavo puošiama įmantriais raižiniais.

„Man kūryba – atgaiva ir lietuviškų tradicijų saugojimas. Noriu, kad tautinis paveldas nebūtų užmirštas“, – sako parodos autorius Albinas Šileika.

Nerijus Baublys vitražo meno mokėsi Dailės akademijoje, nuo 2001 metų rengia parodas, sukūrė vitražų Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčiai Visagine, nuo 2013 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui dailininkas sukūrė šešis vitražus su Vyčiu. „Vytis yra mūsų – lietuvių tautos – kovų už laisvę simbolis. Amžiai bėgo ir raitelis ant žirgo tapo valstybingumo simboliu. Man labai patinka mūsų valstybės simbolika, mielai ja vaizduoju vitražuose. Tai su meile norėjau pateikti ir visiems meno mėgėjams šios nuostabios šventės proga“, – sako dailininkas Nerijus Baublys.

 

Šaltinis: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15513&p_k=1&p_t=153931